Mis on Streaming Media protokolli? ja mida see annab?

- Aug 31, 2016 -

parim onstreamingtehnoloogia hõlmab mitme seotud kaalutluste, sealhulgas mõista plussid ja miinused streaming protokolli kasutavad tehnoloogiat. Käesolev artikkel määratleb streaming protokolli ja seejärel arutab protokollidel kasutavad tänapäeva juhtivaid streaming tehnoloogia suhtelist.

mis #39; s Sideprotokoll?

sideprotokollideeeskirjad reguleerivad andmete edastamist, nagu faili päised ja andmete, autentimise ja veakäsitlust süntaks elementide määratlemiseks. lihtsalt on kümneid Protokollid lihtne andmete saatmisePakettandmesideInterneti, ning see on oluline mõista, kuidas koostööd teha.


Lühidalt, onRahvusvaheline Standardiorganisatsioon (iso)loodud onavatud süsteemide ühendaminemudel, mis määratleb seitse loogiline kihti kommunikatsiooni eesmärgil. Kõik vooprotokollidest on rakenduskiht, mis tähendab, et saate iga kihi sinna alla torustiku funktsioone nagu edastavad andmepakette. See võimaldab protokollide jooksul iga kiht keskenduda kindla funktsiooniga, mitte kogu stack ülesannete uuesti loomata.

Näiteks onvoogesitus (rtsp) protokolliga reaalajasvoolab on Rakendusetaseme protokoll, mida saab kasutada mitme Protokollid transpordi kiht edastada oma pakette, sealhulgas kauniversaalne kasutajadatagrammi protokolli (udp)jaEdastusohje protokolli (tcp). mõnikord Rakendusetaseme Protokollid on kirjutatud spetsiaalselt konkreetse transpordi protokolli, nagu onreaalajas transpordiprotokolli (rtp), mis on tavaliselt ehitatud udp transport.

Loodetavasti see lühiülevaade aitab mõista kus vooprotokollidest elavad ja kuidas nad suhelda teiste, madalama taseme protcols. See on nagu tehniline nagu me, inimesed, nii Siitmaalt see peaks olema sile purjetamine.

alguses oli http ja see oli hea

Selle taustaks, alustame läbivaatamise rakenduse kiht protokollide stream video, vanaisa neist kõigist, alustadeshttp. nagu te ilmselt teate, tähistab on lingua franca Web hüperteksti edastusprotokoll http. http reguleerib vahelistel veebiserverite ja brauserid ja on protokolli abil levitada kaugvaatajatele, sealhulgas html teksti, gif ja jpg piltide, PDF-faile ja muud veebipõhine (et veebilehed kogu sisuFTP) downloads.

varased katsetused, mis tarnivad video http kaudu olid alla rahuldava mitmel põhjusel, ei vähem, mis oli piiratud läbilaskevõime 28/56 kbit/s modemid päeva. üle anti esimene video faile, mis on postitatud veebi kaudu alla laadida ja mängida, mis tähendab, et nad pidid täielikult alla enne taasesitus. seejärelAppleesimesena kontseptsiooniprogressiivset allalaadimist, kui video võiks alustada mängida nagu allalaadimist, mis aitas natuke, kuid ei esitanud funktsioone nagu ettevaade keda või random access.

Muud suured negatiivse http-on esitatud video olid kulude ja kvaliteediga seotud probleeme. http kaup saab teha nii kiiresti kui võimalik läbilaskevõime. Kui vaataja ühendatud kiiret, saadeti kogu videofaili niipea kui võimalik. Kui vaataja Pysähdyin vaatame mõne hetke pärast, palju selle ülemineku oli raisatud.

Peale selle tarneviisi teha raskeks mitu vaatajaid. Kuna klõpsatud video vaataja server hakkas saates video niipea kui võimalik. Kui klõpsad video vaatajaid b, c, d ja e, Väljaminev ribalaius ebapiisavaks kasutada neid iga video ülekande kuni vaataja on oli täielik.

üks esimesi voo Protokollid

nagu streaming media üha olulisemaks, loodi mitmeid vooprotokollidest annab neile küsimustele, sealhulgas eespool nimetatud rtspMicrosoft media teenuste (mms)jaMacromedia's (ja siisAdobe)reaalajas sõnumside protokoll(rtmp). kõrgel tasemel, jagada neid protokolle mitmeid ühiseid elemente.

kõigepealt olid streaming server või tarkvara eest üksnes pakkuda voogesituse sisu. need streaming serverid töötanud koos traditsioonilise http servereid, et vaataja klõpsamisel link http serveri algatatud omavahel streaming server ja mängija, mis püsis kuni vaataja peatas vaadates. seoses tõttu peetakse neid protokolle "stateful," võrreldes http, mis on kodakondsuseta ja on ühendatud server ja mängija.

seoses lahendanud enamiku negatiivse http väljastusteatega. voo Protokollid lubatud keda juhusliku punkti videofaili ja kohandatav voogesitus, kus mängija põhineb läbilaskevõime ja protsessori võimsus võib jaotada mitme kodeeritud faili. server võib meeter läbi video asuvale just aeg alus, nii kui vaataja peatas vaadates, vähe extra ribalaiusega oli raisatud. Kuna väljaminev voolu oli mõõdetud, streaming server võiks veelgi paremini teenida mitu kasutajat, parandada teenuse üldist kvaliteeti.

http - tagasi tulevikku

aja jooksul, nagu flash video streaming video maastikul domineerivad tõusis rtmp sai valitsev protokolli voogesituse ja on siiani laialdaselt kasutusel täna. siiski kasutuselevõtuga Microsofti http-põhinetõrgeteta streamingja applehttp live streaming (hls), vastavalt http streaming tehnoloogia hakkas hoogustumise mitu tagamiseks, nii võttes pistmist tajutav negatiivid rtmp ja uuenduste rakendamise lihtsustamine oma negatiivid http tehnoloogiatesse.

aastal rtmp leitud puuduste hulka kuuluvad:

  • RTMP pakette võib blokeerida teatud tulemüürid adobe media server on lahendused, kui neid probleeme on esinenud.

  • RTMP paketid ei saa kasutada standard http cachingmechanisms võrgustikes, mis ISP-d, ettevõtted ja organisatsioonid, mis võib parendada, turustamise tõhususe ja teenuse kvaliteedi saadaval.

  • püsiv pleieri ühenduse serveriga tähendab suuremaid kulusid, sest streaming server maksab raha.

  • nõutavad server võib piirata ka mastaapsuse võrreldes vastavalt http streaming, kuna seal on palju rohkem http servereid kui rtmp.

  • RTMP kasutatakse saidid naguBloombergjaselle street.com, mis võib seada kahtluse alla mõiste selle rtmp ei saa läbi tugevalt tulemüüriga kaitstud domeenivõrgu vaatajatele.ESPNjaMTVkasutada ka rtmp, millega küsimus selle mastaapsuse ja maksumusega seotud küsimused.

Need kahtlused kõrvale, on üldine seisukoht seas tehnilise cognoscenti http-põhine tehnoloogia on tõhusam pakkuda kõrge kvaliteediga voolu. Plus, adobe kasutuselehttp dynamic voogesitus (hds)2010, mis flash-põhine alternatiiv neile, kes otsivad http-põhisesse streaming töölauale. äkki, lendama http-põhine online video tarne enam seotud pöördelise täiesti uuele tehnoloogiale; Flash kasutajatele jätkuvalt kasutada flash arengu ja infrasture investeerimist ja võimendada httpstreaming kasu.

nagu mainitud, lahendada mitmed uued funktsioonid http streaming ka eelmise piirid tehnoloogia. nagu varemgi, on püsiv seos server ja mängija; video asub http serveri ja tehnoloogia jääb kodakondsuseta. Nüüd kõik http-põhisesse ojad liigitatakse tükkideks, eraldi faile või segmentide suurem failis. mitte üht ühe suure faili toomisel http-põhine tehnoloogia tuua järjest lühikese tükkideks kohta vaja alusel.


Sellel on mitmeid eeliseid. Esiteks on vähe jäätmeid, kuna video on tarnitud, kui see on vaadatud. See tõhusalt meetrit välja video, mis võimaldab ühe http server tõhusalt teenida rohkem voolu. keda ei ole probleem; Kui vaataja tõmbab esituspea edasi, mängija saate lihtsalt otsida asjakohane tükkideks. need tehnoloogiad lubavad ka voolu, nii et kõik loetletud tehnoloogia (tõrgeteta streaming, hls ja hds) stream adaptiivselt vahetamisega.

Kuna nende tehnoloogiate on tarnitud kaudu http, nad vältima rtmp ees seisvaid probleeme. http-põhine tehnoloogia on tulemüüri sõbralik ja saate kasutada http vahemällu mehhanisme. streaming server on vajalik, sest nad on odavam rakendada ja saab odavalt ja tõhusalt teenida kättesaadavaks kasutajatele.

punktisumma finaalis

Jällegi rtmp jaotus laialdaselt ja soodsalt kasutavad paljud veebilehed täna. Siiski võib esineda väike hoog mõned saidid muuta, sel hetkel kui olete kaaluvad streaming tehnoloogia valdav tunne peab esitama http kaudu. apple seadmed (ja android 3.0 ja uuemad) adaptiivne tarnimiseks, hls ongi sinu ainus võimalus.

Samuti on kasulik tunnistada, et viimane video sisu on tarnitud läbi tavaline vana http progressiivset allalaadimist. Muidugi, on piiranguid, nagu kohandatav voogesitus puudumine aga ei saa öelda, et see ei töötanud liiga halvastiYouTube, kes annab umbes 70% video veebis, ainult via progressiivset allalaadimist. aga selline lähenemine takistab youtube juurutamine ondigitaalõiguste halduse (drm)tehnikate kaudu hds, sile streaming ja hls kaitsta oma videoid, mis on üks peamisi põhjusi bränditud sisu saite kasutavad kõnealust tehnoloogiat.

Lõpuks on see artikkel keskendub üldise Interneti streaming. eelkõige sisevõrgus kasutamiseks, peatuda streaming-serveri põhises Protokollidmultisaate IPja rakendusedpeer-to-peer tarnepakkuda palju väärtus ja veel rohkem lubadus. nii ei visata last pesuvee; streaming servereid ei ole "halb" ja http pole #39; t quot;good.quot; pigem valida sobivaima töö.

Shenzhen kaevanduse tech pakkuda on andurid toetavad rtmp/rtsp/http ja udp (ip multisaate) protokolli.

Kontakt info edasi kodeerija.


Paari:Tehase pakkuda Tesla 3G/Sdi HDMI konverter Järgmise:AV + HDMI to HDMI Converter ülesskaleerimise 1080P (HDV-8A)